Title Left Line
Yolo Blog
Title Right Line
you only live once
live life well !
חם היום ביולו בלוג!
post featured image

לוקיישנים לצילומים בדרום – אזור ירוחם


לוקיישנים לצילומים בירוחם. אני מודעת לכך שייתכן כי להרבה אנשים כבר יש דעה על המקום הזה, שאולי מסתכמת-בסוף העולם שמאלה. חור. אבל למרות הריחוק שלה, ואולי בזכותו, בירוחם יש המון מקומות קסומים ואנשים מופלאים.
הגעה:
ירוחם, ישראל

אז איך בכלל הגעתי לספר לכם על לוקיישנים לצילומים בדרום? אני חברה בקבוצת פייסבוק מופלאה בשם "אינסטגרם ישראל“. בקבוצה הזו ישנו מיזם מהמם בשם "דוגמנים ליום אחד“, בהפקתו של עמית גלבר (שהוא אחד ממנהלי הקבוצה וגם צלם מוכשר בעצמו). ליום זה נבחרים 16 חברים, הפעילים בקבוצה: 8 בתור צלמים ו-8 בתור דוגמנים. בכל פעם נבחר לוקיישן מיוחד אחר לצילומים, בחסות מקום\מועצה אזורית.

הפעם נבחר אזור ירוחם, שבהר הנגב, ובעזרתה של של טלי בריל, מתיירות הר הנגב, הופק יום מלא הפתעות. מכיוון שאני מאוד אוהבת את אזור הנגב וגם מאוד אוהבת לצלם ולהצטלם, החלטתי ללכת על זה ולהשתתף בתור דוגמנית! בחרתי לי ארבעה לוקים שונים, לארבעת הלוקיישנים המתוכננים. זו הייתה הפעם הראשונה שדגמנתי לצלמים, אבל מכיוון שאני בעצמי מצלמת, אני חושבת שהיה לי קצת יותר קל. תשפטו בעצמכם את התוצאה. בפרופיל האינסטגרם שלי כבר שיתפתי את מאחורי הקלעים ובחלק מהתמונות, אבל החלטתי, גם, לכתוב על החוויה ועל המקומות פה בבלוג, כדי לתת לאזור המופלא הזה עוד חשיפה.

כרם ירוחםיזמות מדברית

הלוקיישן הראשון לצילומים בדרום היה כרם ירוחם. נפגשנו שם לארוחת בוקר קלה ולהיכרות. אחד המשפטים שחזר על עצמו במהלך יום הצילומים הוא "ירוחם זה יזמות" וכרם ירוחם הוא דוגמה נהדרת לכך. הכרם הוקם על ידי שני בני המקום, שלאחר מאבקים הצליחו להשיג כמעט 90 דונם – 10 מהם לגידול זיתים והשאר- גפנים לייצור יין. כפי שתוכלו לראות בתמונות, מדובר בכרם צעיר, שניטע רק לפני שנתיים ולכן, בהתאם לחוקי הכשרות, בציר ראשון יתקיים רק בעוד שנתיים. בעל הכרם אמר שכל מי שעובר בדרום ורוצה לשים במתחם אוהל- מוזמן, יש חשמל, מים, שירותים ומקלחת (יש לתאם מראש ולא בשבת). 

הגעה: כתבו בוייז: "כרם ירוחם".

בלוקיישן הזה צילמו אותי אסף אספוב וג'ני פפרמן המוכשרים. רציתי ליצור לוק כפרי ורך ולכן בחרתי בשמלה ורודה בעלת שכבות. בצמוד לכרם היה מגרש גרוטאות, שהתגלה כגן עדן לצילומים. התוצאות לפניכם.

*תמונת השער של פוסט זה צולמה גם היא על ידי ג'ני פפרמן.

יקב ירוחם
צילום: אסף אספוב
לוקיישנים לצילומים
צילום: אסף אספוב

ירוחם
צילום: ג'ני פפרמן
סהר קרט יולו בלוג
צילום: ג'ני פפרמן

אגם ירוחםנווה מדבר

הלוקיישן השני לצילומים- אגם ירוחם. כן, קראתם נכון, אגם באמצע המדבר. ולא סתם אגם, אגם שסביבו פארק, המשתרע על כ-3,000 דונם, עם יער ירוק, ספסלי פיקניק, טיילת המקיפה את האגם ומסתורים לתצפות על ציפורים נודדות. ממש נווה מדבר. המוני עופות נודדים חולפים דרך האגם והוא נחשב ל"אגמון החולה של הדרום". אנשי מרכז הצפרות זיהו בו יותר מ-270 מינים של ציפורים.

קצת היסטוריה: אגם ירוחם נוצר באמצעות סכר, שהוקם בשנת 1953, על נחל רביבים, כדי לאצור את מי השיטפונות למטרת השקיית השטחים החקלאיים באזור וכדי ליצור אגם נופש. הפרויקט לא צלח, בתום החורף האגם התייבש וביוב מירוחם וממפעליה גלש לנחל רביבים וזיהם את המקום. בשנת 2006 חל מפנה כאשר מפעל טיהור השפכים של ירוחם, שאך נפתח, הביא לשיפור באיכות המים. קק"ל גם תרמה את חלקה ונטעה מסביב לאגם כ-600 דונם עצי יער. אם זאת, שימו לב שהרחצה והדיג באגם אסורים.

הגעה: כתבו בוייז: "אגם ירוחם".

בלוקיישן הזה צילמו אותי מוניקה פיץ' ודיאנה שפר וינברג המוכשרות. רציתי מראה רך ובוהו שיקי,לכן בחרתי בחצאית ארוכה ופרחונית, אותה שילבתי עם גופייה שחורה בעלת הדפסים עדינים.

לוקיישנים לצילום בדרום
צילום: דיאנה שפר וינברג
סבינה מוסייב
צילום: דיאנה שפר וינברג

אגם ירוחם
צילום: מוניקה פיץ'
אגם ירוחם
צילום: מוניקה פיץ'
סהר קרט
צילום: מוניקה פיץ'

הפסקת צהריים במתחם כולנא

את הפסקת הצהרים בילינו במתחם ”כולנא", אשר הוקם במטרה להנגיש לצעירים את התרבות, המסורת והשפה של יהדות המזרח וארצות האסלם, אשר התיישבו בפריפריה וביחד עם הצעירים-לבנות שפה משותפת. ניתן לבקר במתחם בתיאום מראש בכל ימות השבוע, ללמוד על המתקיים במקום ולחוות סדנאות יצירה במגוון תחומים. התיאום לביקור עם רחלי  054-924-6750

כאן זכינו לאכול ארוחת צהריים, שבושלה בידי אישה אמיצה בשם שולה, שהיא חלק ממיזם "המבשלות של ירוחם". זהו מיזם חברתי, במסגרתו נשים מירוחם מבשלות ממטעמיהן ומארחות בבתיהן קבוצות של מטיילים. במסגרת החוויה זכינו לשמוע את סיפור חייה המרגש והלא פשוט של שולה. ניתן לתאם ארוחה עם אחת המארחות בטלפון: 050-591-4174.

לוקיישנים לצילומים בדרום
צילום: מוניקה פיץ'
[mailpoet_form id="1"]

בואו להתעדכן ראשונים על היעדים החמים הבאים, בארץ ובחו"ל!

לוקיישנים לצילומים בדרום - החולות הצבעוניים

הלוקיישן השלישי לצילומים בדרום היה החולות הצבעוניים, שנמצאים בחלק המזרחי של המכתש הגדול. זהו לוקיישן מעלף לצילומים, עם נוף מדברי משגע ואבני חול במגוון צבעים: אדום, צהוב, כתום, לבן, שחור ועוד. אגב, מקורם של הצבעים השונים של אבן החול הוא במתכות השונות, המצויות בה.

במקום חניון מסודר בו ספסלים, סככות ועצי אקליפטוס. אפשר לדלג בין חמוקי האבנים ולאסוף חול צבעוני בבקבוק. למי שרוצה להזיז קצת את הגוף ולהנות מהנוף הייחודי של המכתש- יש מסלול מעגלי קצר, באורך של 2 ק“מ, היוצא מהחניון ועובר דרך הסנפיר הקטן.

טיפ של אלופים - אם אתם מגיעים עם ילדים ומתכננים לאסוף חול צבעוני, כדאי להצטייד מראש בבקבוק ובכלי מתכתי לגירוד אבני החול (סכין\ כף\ שפכטל וכד‘).

הגעה: כתבו בוייז: "חולות צבעוניים – חניה וחניון לילה" (שימו לב, לא להתבלבל עם החולות הצבעוניים של מכתש רמון).

בלוקיישן הזה צילמו אותי דרור פופוביץ' ונועם אופק המוכשרים. רציתי מראה קשוח וסקסי ולכן הלכתי על שמלה מנצנצת ומיוחדת.

החולות הצבעוניים במכתש הגדול
צילום: דרור פופוביץ'
לוקיישנים לצילומים בדרום
צילום: דרור פופוביץ'
סבינה מוסייב
צילום: נועם אופק
החולות הצבעוניים במכתש הגדול
צילום: נועם אופק

מצפה הר אבנוןמצפה על המכתש הגדול

ברור שאת הלוקיישן הכי מרשים, שמרו לסוף - מצפה הר אבנון. כשאתם חושבים על לוקיישנים לצילומים בדרום, אתם לא רוצים לפספס את המקום הזה, בעצם, בלי קשר לצילומים, אתם לא רוצים לפספס את התצפית המרהיבה הזו. הר אבנון מתנשא לגובה של 656 מטרים, ממש על שפת המצוק של המכתש הגדול וממנו נשקפת תצפית, שתגרום ללסת שלכם ליפול.

הגעה: כתבו בוייז: "תצפית הר אבנון". אם אתם מגיעים מירוחם, על כביש 225 תבחינו בפנייה קטנה שמאלה, המשיכו בשביל העפר עד לחנייה מסודרת ואז טפסו כמה דקות לראש הר אבנון. 

בלוקיישן הזה צילמו אותי דבורה דוסקין וגל אורן המוכשרים. לאתר הצילומים הזה נתבקשנו להכין בגדים ארוכים, הכנתי לוק חורפי, אבל, בפועל, היה די חמים ולכן בחרתי להישאר בשמלה מהלוקיישן הקודם.

מצפה הר אבנון
צילום: גל אורן
לוקיישנים לצילומים בדרום
צילום: גל אורן
צילומי אופנה בנגב
צילום: גל אורן

לוקיישנים לצילומים
צילום: דבורה דוסקין
המכתש הגדול
צילום: דבורה דוסקין

ופה הגיעה לסיומה חוויה מדהימה. מעבר לתמונות שזכיתי לקבל מהיום הזה, הכרתי אנשים מדהימים, טיילתי במקומות מרהיבים ומצאתי הרבה לוקיישנים לצילומים בדרום. אני לירוחם בוודאות עוד אחזור בקרוב וממליצה גם לכם! אם אהבתם, אשמח לשמוע על כך בתגובות לפוסט זה!


מוזמנים לעקוב אחרי באינסטגרםבפייסבוק ולהירשם לניוזלטר שלי, כדי לקבל השראה לעוד טיולים בארץ ובעולם.


בנוסף, כדאי לכם להצטרף לעוד אלפי מטיילים בקבוצת הפייסבוק שלי “מה שחשוב – טיולים, אטרקציות ומקומות לינה בארץ‎“ ולשתף את הטיולים שלכם!

7 תגובות

Follow me on Instagram
כל הזכויות שמורות ל YOLO Blog – יולו בלוג טיולים – מלונות, מסעדות, אטרקציות ומסלולי טיול בארץ ובעולם
Icons made by iconixar from www.flaticon.com
Flat Design Vectors by Vecteezy
Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Design vector created by macrovector - www.freepik.com
Circle vector created by macrovector - www.freepik.com
Hands vector created by macrovector - www.freepik.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Share
Pin1
WhatsApp
Telegram