פה אנחנו נכתוב מה למדנו עד עכשיו על הדרכים הנכונות והמשתלמות לשכירת רכב בחו"ל. העמוד יכלול המלצות על סוכניות רכב, מנועי חיפוש למציאת דילים לשכירת רכב, מידע על ביטוחי רכב שונים שמומלץ מאוד להכיר, ודרכים להוזיל את כל אלו - מקופונים וקודי הנחה לשכירות עצמה ועד חברות ביטוח חיצוניות שיוזילו את עלות הביטוח. העמוד יתעדכן מידע פעם ולכן כדאי לדגום אותו לפני כל שכירת רכב שאתם מתכוונים לבצע. בהצלחה, ו... סעו בזהירות!

ניסיתם לינק או קוד והוא לא עבד? נודה לכם אם תעדכנו אותנו דרך עמוד הפייסבוק שלנו.

סוכניות רכב מומלצות

Sixt - חברת ההשכרה הגדולה שאנחנו הכי אוהבים לשכור דרכה - מפני שהחוויה שלנו איתם תמיד הייתה חיובית והמחירים שלהם בד"כ יותר נמוכים משאר חברות ההשכרה הגדולות והמוכרות.

להשכרה באירופה - עם קוד הנחה של 10% - לחצו כאן

להשכרה בארה"ב - עם קוד הנחה של 15% - לחצו כאן

ובכל שאר העולם - דרך הקישור הבא.

אם אתם דווקא רוצים לשכור רכב ישירות דרך סוכנות רכב אחרת - בעמוד ההנחות שלנו מתפרסמים מדי פעם קודי הנחה למבחר סוכנויות נוספות. בדקו אותו לפני שאתם מזמינים.

מנועי חיפוש

אלו מנועי חיפוש שמשווים בין שלל חברות השכרת רכב גלובאליות ומקומיות, בהן תוכלו למצוא הצעות אטרקטיביות לשכירת רכב בכל העולם. יש לזכור שקיים סיכון כלשהו בשכירת רכב מחברה לא מוכרת ולכן מומלץ ללכת על חברת השכרת רכב גדולה וידועה, אם ההבדל בין חברה קטנה לגדולה הוא קטן.

RentalCars.com - מנוע חיפוש של ענקית התיירות Priceline (הבעלים של booking, agoda ועוד). משווה בין מבחר גדול של חברות להשכרת רכב. לרוב, מצאנו שזו האופציה הזולה ביותר.

ביטוח רכב - איך עושים את זה נכון וזול יותר?

עבור שכירת רכב חו"ל קיימים מספר ביטוחים -

  1. ביטוח מקיף - נקרא  Collision Waiver Damage - CDW או Loss Waiver Damage - LDW - תפקידו דומה לביטוח מקיף לרכבים בארץ, והוא בעצם לבטח נזק לרכב שבו אתם נוסעים. המשמעות של לא לעשות ביטוח כזה הוא שבמקרה של תאונה או נזק כלשהו לרכב, אתם תחוייבו בעלות התיקון המלאה (וברוב חברות ההשכרה "ייקנסו" אתכם בעלות נוספת - שמבטאת את הטיפול מצד חברת ההשכרה בתיקון, והשבתת הרכב לתקופת התיקון). כמעט תמיד, להפעלת הביטוח הזה מצדכם במקרה של תאונה יש עלות גבוהה מאוד ("השתתפות עצמית". נקרא גם Excess) שיכולה להגיע לאלפי שקלים, גם אם הפגיעה ברכב שלכם היא מינורית. לכן, לא כדאי להסתפק בביטוח זה.
  2. ביטוח משלים "אפס השתתפות עצמית" - נקרא גם כן Excess Protection / Non Waiver / Super CDW - שכבה ביטוחית נוספת לביטוח המקיף המורידה את עלות ההשתתפות העצמית מצדכם במקרה של תאונה ל-0. זהו אינו ביטוח חובה אם כי מאוד (!) מומלץ לעשותו. הביטוח הזה לרוב מוצע כתוספת לחבילת ההשכרה של הרכב מחברת ההשכרה, אך עלותו דרך חברת ההשכרה היא לרוב גבוהה ולא משתלמת ויכולה לייקר את מחיר שכירת הרכב בעשרות אחוזים. נוסעים רבים אינם מכירים את היתרון בהפרדה של ביטוח זה מחבילת הרכב, פעולה שיכולה להוזיל משמעותית את עלות שכירת הרכב.

אז למה בעצם אנחנו מספרים לכם את זה? משתי סיבות - הראשונה, אל תסתפקו בביטוח CDW שנותנת לכם חברת ההשכרה, אלא אם כן קראתם את האותיות הקטנות של החוזה ווידאתם שעלות ההשתתפות העצמית נמוכה והגיונית (מה שלרוב לא קורה). השניה, כדאי ורצוי להוסיף את שכבת הביטוח הנוספת המסירה מכם כל דאגה, כדי שבמקרה של תאונה, העלויות לא ייפלו עליכם.

אז מה הפתרון? באינטרנט קיימות מספר חברות ביטוח גלובאליות המציעות את שכבת הביטוח הנוספת הזו במחיר הרבה יותר הגיוני.

iCarHireInsurance היא חברת ביטוח בריטית - והיא החברה שמצאנו הכי נוח להתנהל מולה. מכיוון שאנחנו נוהגים זהיר, למזלנו עוד לא יצא לנו להתנהל מולה במקרה של תאונה, אבל אנחנו בינתיים משתמשים בביטוח הנוסף שלהם בכל שכירת רכב באירופה, בעיקר מהסיבות הבאות*:

  1. הם משמעותית יותר זולים מתוספת של ביטוח "אפס השתתפות עצמית" דרך חברת השכרת הרכב - העלות היא קבועה ועומדת כיום על 3 פאונד ליום.
  2. הם עובדים מול לקוחות בישראל וטופס ההרשמה לביטוח שלהם קצר ונוח.
  3. יש להם תוכנית שנתית למי ששוכר רכב בתדירות גבוהה באירופה - נכון למועד הכתיבה של עמוד זה - עלותה 38 פאונד והיא כוללת 9 נהגים למשך שכירת רכב רצופה של 65 יום, ולמספר שכירויות רכב לא מוגבל במשך שנה שלמה.
  4. עברנו על הפוליסה (חוזה הביטוח) והוא נראה לנו אמין ופייר. הוא אפילו כולל כיסוי לפגיעות ברכב כמו צמיגים, מראות ושמשות - שלרוב לא מכוסות בביטוח ה CDW הרגיל.

שימו לב - נכון לעכשיו החברה לא מאפשרת ביטוח של תושבי ישראל ליעדים מחוץ לאירופה!

* המידע נכתב כשירות לקוראים והוא מובא ככל שאנחנו מבינים ומפרשים את המוצג באתר חברת הביטוח. אנחנו לא לוקחים אחריות על טיבו ו/או על נכונותו. על הקורא לאמת ולבדוק את המידע בעצמו מול המידע העדכני המופיע באתר חברת הביטוח. בנוסף, איננו לוקחים אחריות על התנהלות חברת הביטוח ו/או אמינותה ו/או את טיב השירות שהיא מספקת, אם כי אנחנו משתמשים בביטוח זה בעצמנו בנסיעות שלנו, ולכן מביאים בפניכם את המידע לעיל.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *