Title Left Line
Yolo Blog
Title Right Line
you only live once
live life well !
חם היום ביולו בלוג!
post featured image

הנחיות לטסים ליוון בתקופת הקורונה


כרגע, יוון אינה ברשימת המדינות האדומות וניתן לטוס אליה. אך עקב מגפת הקורונה, יש שורה של טפסים ודברים שחשוב לזכור לבצע לפני הטיסה ליוון ולפני החזרה לארץ.

כרגע, יוון אינה ברשימת המדינות האסורות וניתן לטוס אליה (עדכון: מתאריך 3.9- החוזרים ממדינוצ כתומות לא מחוייבים בבידוד, פירוט מלא בהמשך הפוסט). ניתן למצוא בלינק הבא מידע מעודכן על מצב התחלואה בקורונה ביוון. המגבלות ביוון משתנות בהתאם לתחלואה וכרגע חלה חובה לעטות מסיכות בחללים סגורים בלבד (כלומר באוויר הפתוח- אין צורך במסיכה).

עקב מגפת הקורונה, יש שורה של טפסים ודברים שחשוב לזכור לבצע לפני הטיסה ליוון ולפני החזרה לארץ. הכנתי לכם רשימה מסודרת של הנחיות קורונה הקשורות ליוון, עם לינקים לכל הטפסים. טיסה נעימה!

לפני הטיסה ליוון

 1. תעודת מתחסן\ מחלים: מחוסנים (לפחות 14 ימים לאחר המנה השנייה או 7 ימים לאחר המנה השלישית) או מחלימים (תעודת מחלים מתשעת החודשים האחרונים) נדרשים להציג בשדה התעופה את תעודת המתחסן\ מחלים בתוקף שהונפקה על ידי משרד הבריאות ואינם נדרשים לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה ליוון.
 2. בדיקת קורונה לפני טיסה ליוון: מי שאינו עונה על התנאים בסעיף הראשון, צריך להגיע עם בדיקת קורונה שלילית, שבוצעה עד 72 שעות לפני זמן הטיסה (שימו לב שתוצאות הבדיקה צריכות לכלול את השם שלכם באנגלית ומספר הדרכון שלכם).
 3. טופס PLF: יש למלא טופס PLF של ממשלת יוון עד 24 שעות לפני הטיסה. ניתן למלא טופס אחד לכל המשפחה\ אנשים שטסים ביחד (המלצה שלי- אל תחכו לרגע האחרון, ברגע שיש לכם טיסות ומלונות מוזמנים, ניתן כבר למלא את הטופס). בחצות שלפני יום הטיסה, תקבלו למייל QR קוד אותו תצטרכו להציג.
 4. הצהרת נוסע: מתאריך 29.6 על כל נוסע יוצא מישראל מגיל 16 ומעלה, יש למלא הצהרת נוסע. יש למלא את הטופס ב-24 שעות שלפני הטיסה (שימו לב, הוא תקף רק ל-24 שעות).

  אין חובה להדפיס אף אחד מהטפסים. אנחנו הצגנו את הטפסים במכשיר הפלאפון שלנו ללא שום בעיה.
 5. ביטוח רפואי: בלי קשר להנחיות הנדרשות לפני הטיסה אני ממליצה לא לטוס ללא ביטוח רפואי (באופן כללי, ובמיוחד בתקופה זו) ולהוסיף את כיסוי "מקיף קורונה". את הביטוח הרפואי שלנו אנחנו תמיד עושים באינטרנט דרך חברת פאספורטקארד. השירות שלהם מעולה (הכי נוח לדבר איתם דרך וואצאפ שאתם בחו"ל) והם מספקים כרטיס שמתפקד כמו כרטיס אשראי ובעת הצורך מטעינים אותו בסכום הרצוי (כלומר, אתם לא צריכים להוציא מכספכם ואח"כ לנסות לרדוף אחרי חברות הביטוח כדי לקבל החזר כספי). כיסוי "מקיף קורונה" של חברת פאספורטכארד כולל כיסוי להפסדים בגין ביטול הנסיעה במקרה של בדיקת קורונה חיובית או בידוד בישראל ובחו"ל- כיסוי הוצאות עקב בידוד בחו"ל.

לפני החזרה לישראל

 1. בדיקת קורונה שלילית ב-72 השעות שלפני הטיסה (גם מחוסנים ומחלימים!). שימו לב, יש מספר בדיקות קורונה, עליכם לבצע בדיקה מסוג PCR.
  איפה עושים בדיקת קורונה ביוון? להלן רשימה של קליניקות פרטיות בהן ניתן לבצע בדיקת קורונה במספר יעדים ביוון:
  -סנטוריני: ניתן לבצע ב-Central clinic Santorini בעיר Fira בעלות של 60 יורו.
  -פארוס: ניתן לבצע ב-MediParos בעיר Parikia בעלות של 60 יורו.
  -מילוס: ניתן לבצע ב-Clinitest milos בכפר Triovasalos.
  -מטאורה: ניתן לבצע ב-Mikrobiologic labs בכפר Kalambaka.
  -כריתים: ניתן לבצע ב-Affidea Chania בחניה או ב- Affidea Heraklion בהרקליון.
  -אתונה: ניתן לבצע ב- Affidea Athinon\ Affidea Glifada\ Affidea Kifisia

  *חלק מבתי המלון ביוון מציעים שירות בו רופא מגיע למלון ומבצע בו את בדיקת הקורונה. מהניסיון שלי, העלות של כזה שירות יותר גבוהה מהעלות בקליניקות.
 2. טופס נוסע נכנס: יש למלא טופס נוסע נכנס לארץ - יש למלא את טופס הנוסע הנכנס 24 שעות לפני הטיסה בחזרה לארץ ישראל (שימו לב, הוא תקף רק ל-24 שעות).
 3. בדיקת קורונה בנתב"ג: יש לבצע בדיקת קורונה לאחר הנחיתה בארץ בנתב"ג. ניתן לשלם מראש בעלות של 80 ש"ח, או לשלם במקום 100 ש"ח. כדי לחסוך זמן וכסף, מומלץ לשלם מראש.

לאחר החזרה לארץ

האם מי שחוזר מיוון צריך להיות בבידוד?

כרגע יוון אינה מוגדרת כמדינה אדומה\שחורה ולכן מחוסנים (שבוע לאחר החיסון השלישי או מחוסנים בחיסון השני מתחת לחצי שנה) או מחלימים (שקיבלו לפחות חיסון אחד או שנמצאים עד חצי שנה ממועד ההחלמה) שחזרו מיוון נדרשים להיות בבידוד 24 שעות לאחר הנחיתה או עד לקבלת תשובה שלילית לבדיקת הקורונה שנעשתה בנתב"ג לאחר הנחיתה. מי שאינו עונה על התנאים הנ"ל צריך להיות בבידוד של 7 ימים.

טיולים ביוון

יוון היא אחת המדינות האהובות עלי, מוזמנים לקרוא על היעדים בהם ביקרנו ביוון:

בואו להתעדכן ראשונים על היעדים החמים הבאים, בארץ ובחו"ל!

הרשמו ל-Newsletter שלנו:

או, יופי! חיכינו רק לך! נו אז מה יש לך להגיד...?

Follow me on Instagram
כל הזכויות שמורות ל YOLO Blog – יולו בלוג טיולים – מלונות, מסעדות, אטרקציות ומסלולי טיול בארץ ובעולם
Icons made by iconixar from www.flaticon.com
Flat Design Vectors by Vecteezy
Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Design vector created by macrovector - www.freepik.com
Circle vector created by macrovector - www.freepik.com
Hands vector created by macrovector - www.freepik.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Share11
Pin
WhatsApp
Email